Bőrtípus
Célzott bioaktív hatóanyagokkal és terápiás gyógynövényekkel sikeresen kezelhetőek a bőrproblémák és hosszú ideig megőrizhetjük bőrünk egészségét és arcunk fiatalos ragyogását. Válogass termékeink vagy bőrtípus szerinti rutincsomagjaink között!
Ha nem vagy biztos a bőrtípusodban, töltsd ki 2 perces ingyenes tesztünket vagy a képek alatt megtalálod az egyes bőrtípusok jellemzőit.
Normál (normál faggyúműködésű és vízháztartású)
Üde, rugalmas, bársonyos, a felülete és a színe is egyenletes. A normál bőrtípussal rendelkezőknek van a legnagyobb mázlija, hiszen ilyenkor különböző kenceficékkel kár lenne beleavatkozni, megzavarni a természetes folyamatokat, elég éppen csak egy támogató, könnyű ápolás naponta! A természetes összetevők közül a normál bőr hálás tud lenni a levendulának, a szezámmagnak, a sárgabaracknak, a shea vajnak és a rózsának. Napsütésben a homoktövis, az aloe vera, a zöldtea és a vadgesztenye segít, míg a szemkörnyéket argánnal ápold! Nézd meg itt.
A védőréteg meggyengült, emiatt az arcbőr fakó, fénytelen, húzódó, érdes, egyes esetekben viszkető, hámló, pirosodó lehet, mitesszer egyáltalán nem található rajta. A száraz arcbőr ápolása komolyabb odafigyelést igényel, de nem bonyolult: igyekezz pótolni a hiányzó zsírsavakat, erősíteni a védőréteget, így csökkentve a vízvesztést. Az alábbi gyógynövényeket tartalmazza egy száraz bőrre való arckrém: rózsa, sárgabarack, mandula, argán, gránátalma, szőlő, vadrózsa, shea vaj, ligetszépe, olíva. Ha a száraz bőrödet kezeled, érdemes hiarulonsavat, E-vitamint, allantoint tartalmazó terméket választanod! Nézd meg itt.
Ez a bőrtípus gyakran előfordul, így mindenképp beszélni kell róla. Jellemzői a meggyengült védőréteg, a húzódó, száraz, érdes tapintású bőr, ami emellett feszül és fakó is. A T-vonalban (homlok, orr, áll) egy-két mitesszer előfordulhat, mert a faggyúműködése ennek a típusnak általában megfelelő. Ha vízhiányos a bőröd, akkor figyelj oda a rendszeres hidratálásra! Az erőteljes hidratálás, illetve a védelem segítenek abban, hogy ismét gyönyörű legyen az arcbőröd. Keresd a levendula, szezám, sárgabarack, shea vaj, rózsa, homoktövis, zöldtea, vadgesztenye, aloe vera összetevőket, a szemkörnyékedet pedig argánnal kényeztesd! Nézd meg itt.
Fakó, néha húzódó, mosakodás után viszkető orca jellemzi, a T-vonal pedig olajosan fénylik, mitesszeres, akár pattanásos is lehet. Jó, ha tudod, a kombinált bőröd ápolását a legjobban a rendszeres tisztítással és hidratálással segítheted elő, a felesleges faggyú kíméletes eltávolítása esszenciális. A kombinált bőr hidratálása zsírmentes, alacsony olajtartalmú készítménnyel történjen, amely szőlőt, jojobát, levendulát, aloe verát, zöldteát, rozmaringot, hibiszkuszt, ázsiai gázlót, kamillát, rózsát, sárgabarackot, vadrózsát vagy ligetszépét tartalmazzon. Nézd meg itt.
Zsíros bőr (korpás seborrheás)
A zsíros bőrtípusnak két fajtája van. Az első, a korpás seborrheás, amit onnan ismersz fel, hogy ebben az esetben az arcbőröd fénytelen, sápadt, szürke színű, érdes tapintású, korpázóan hámló, az sem ritka, amikor nagyon viszket. A T-vonalban vagy az arcod többi részén ilyenkor nehezen kinyomható fekete vagy fehér színű mitesszerek lehetnek. A rendszeres tisztítás mellett a korpás seborrheás bőr ápolása során figyelj oda a hidratálásra, a faggyúfelesleg eltávolítására, az enyhe hámlasztásra, illetve a gyulladáscsökkentésre is. Ha zsíros bőrt kezelsz, a szőlő, a jojoba, a levendula, az aloe vera, a zöldtea kivonat, a rozmaring, a hibiszkusz, az ázsiai gázló, a kamilla, a rózsa, a sárgabarack, a vadrózsa és a ligetszépe lesznek a barátaid! Ezek tökéletes kiegészítője a faggyúszabályozó niacinamid és az antioxidáns E-vitamin is. Nézd meg itt.
Zsíros bőr (olajos szeborreás)
Térjünk rá a zsíros bőrtípusok második fajára. Ha olajosan fénylő, tág pórusú, mégis sápadt színű, zsíros, síkos tapintású, mitesszeres, esetleg pattanásos az arcbőröd, akkor bizony ebbe a típusba tartozol! Az enyhe hidratálás, kímélő hámlasztás és rendszeres tisztítás és a gyulladáscsökkentés mind kulcsfontosságúak a zsíros bőr kezelése során. Az előző pontban felsorolt gyógynövényeket ennél a típusnál is használhatod. Nézd meg itt.
Olajosan fénylő, tág pórusú, zsíros tapintású, pattanásos, esetenként a felszíne száraz érzetű lehet. Az enyhe hidratálás, kímélő hámlasztás, a rendszeres tisztítás és a gyulladáscsökkentés mind kulcsfontosságúak ezen bőr kezelése során is. A zsíros bőrnél felsorolt gyógynövényeket ennél a típusnál is használhatod. Nézd meg itt.
Tini korban nő a tesztoszteronszint, aminek hatására nő a bőrben a faggyútermelés és zsírosabbá válik a bőr. Nő a keratintermelés, így gyorsabban cserélődik a bőr szarurétege és könnyebben eltömődnek a pórusok. Ez a környezet kedvez a baktériumoknak, így könnyen alakulnak ki pattanások. A tini bőr általában olajosan fénylő, tág pórusú, zsíros tapintású, pattanásos, mitesszeres, de az is előfordulhat, hogy nincsenek pattanások, csak zavaró olajosság. A faggyútermelés optimalizálása, enyhe hidratálás, kímélő hámlasztás, a rendszeres tisztítás és a gyulladáscsökkentés mind kulcsfontosságúak ezen bőr kezelése során is. A zsíros bőrnél felsorolt gyógynövényeket ennél a típusnál is használhatod. Nézd meg itt.