Legyen csodás napod! Segíthetünk? +36-30/660-1553

Blog

Cikkünkben megválaszoljuk azokat a leggyakoribb kérdéseket, amik felmerülhetnek, amikor kozmetikumot választunk ajándékba. Segítségképp pedig összegyűjtöttük azokat a karácsonyi ajándék ötleteket, melyek tapasztalataink szerint a leginkább elvarázsolják a megajándékozottat, függetlenül a korától vagy bőrtípusától.

 

Mi a különbség a fizikai és kémia hámlasztás között? Mire jó az AHA, a glikolsav, a szalicilsav (BHA), a PHA, hogyan használhatjuk őket biztonságosan otthon és miért fontos, hogy a hámlasztó kozmetikum egyéb összetevőire is nagy figyelmet fordíts?

 

Tudtad, hogy a kollagén és elasztin felelős a ráncok kialakulásáért és a megereszkedett bőrért? Mitől csökken a szintjük és mivel növelhető? 9 otthoni tipp a kollagén ás elasztin termelés serkentésére.

 

"Beauty sleep" - mondja az angol. És valóban, bőrünk szépségéhez elengedhetetlen a minőségi alvás. Ám nem mindegy mikor és hogyan pihensz. Mutatjuk mi történik a bőröddel míg alszol és milyen trükkökkel segíthetsz szebben ébredni.

 

Kb. 25 éves kortól a kollagén termelése fokozatosan lassul a szervezetben, ami ráncok kialakulásához és a bőr öregedéséhez vezet. Azonban a bőrtípusnak megfelelő szépségápolási rutin, kiegészítve kollagéntermelést serkentő kozmetikumokkal segíthet lassítani bőröd idő előtti öregedését, hogy ragyogó arcbőröd sokáig megőrizhesd.

 

A digitális bőröregedést (digital ageing)  a Napból és a technikai eszközeinkből (számítógép, okostelefon stb.) származó nagy energiájú látható fény (HEV) okozza. Írásunkból kiderül mit okoz pontosan és hogyan védekezz ellene.

 

Tudtad, hogy a 2 legfontosabb lépés a férfi arcápolásban a bőrtípus helyes meghatározása, majd ennek megfelelően az egészséges barrier réteg visszaállítása célzott hatóanyagokkal? Megmutatjuk hogyan.

A mobiltelefonok elterjedése nem csak a gondolkodásunkat és a viselkedésünket változtatta meg, hanem a fizikai testünkre is hatással van: ez a tech-neck jelenség, azaz a technikai eszközök használatának betudható nyaki problémák.

 

Régóta tartja magát az a mítosz, hogy a nap jót tesz a pattanásoknak, olajos bőrnek.
Ám még mielőtt kifeküdnénk napozni, érdemes megvizsgálni a tényeket, mert sajnos akaratlanul is ronthatunk az aknék/mitesszerek állapotán.

Nemrégiben Ökoanyu, Nagy Réka, kipróbált néhány nagora kozmetikumot a rozáceás bőrproblémájára és 80-90%-os javulásról számolt be. Ezért született meg ez az írás, amiben remélem találtok több megfontolandó és hasznos tippet és segítünk megoldást vagy enyhülést találni azoknak, akik rozáceás bőrrel küzdenek.

Tudtad, hogy az ujjlenyomatodhoz hasonlóan az ajkaid is teljesen egyediek és 100-szor érzékenyebbek, mint az ujjbegyeid? Az ajkak ősidők óta összekapcsolódnak a szexualitással (csókolózás, érzelmes kifejezése), így mindig nagy fontosságot tulajdonítottak a nők, hogy minél vonzóbbá tegyék. 

Mitesszerek az álladon? Olajosan fénylő bőr? Tudtad, hogy bőröd a menstruációs ciklus során a hangulatoddal együtt változik? Ismerd meg a testedben zajló hormonális változásokat és olvasd el milyen természetes tippekkel segítheted szervezetedet. Így a tudatosabb bőrápolásnak köszönhetően megelőzheted a hormonális bőrproblémákat.

 

Miért van az, hogy 100-ból 80 ember legjobb szándéka ellenére is félrekezeli a saját bőrét? A válasz pofonegyszerű: a legtöbben nem fordítanak elegendő figyelmet arra, hogy pontosan megismerjék a bőrük típusát.

Van 5 perced rá? Gyere, mutatom!

Ugye volt, hogy Te is találtál már apró, zavaró, fekete vagy fehér pöttyöket az arcodon? De mik is ezek pontosan, miért alakulnak ki és mit tegyél ellenük? Íme!

"Lehetsz észbontó harmincévesen, elbűvölő negyvenévesen, és ellenállhatatlan egész hátralevő életedben." - Coco Chanel

A "well-aging" = "jól öregedni" számunkra azt jelenti, hogy elfogadjuk, hogy az élet folyamatos változás és minden korban megtaláljuk az értéket.

 

Vannak olyan bőrbetegségek, amelyek szemmel is jól látható módon támadják testünk elsődleges védelmi vonalát, a bőrünket. Ezek egyike a nem is olyan ritka seborrheás dermatitisz, amely az egyik leginkább nyomot hagyó bőrelváltozások egyike, ami kicsikre és nagyokra egyaránt jellemző lehet. Éppen ezért most bemutatjuk, miről ismerheted fel a seborrheás dermatitiszt, hogyan veheted fel a harcot ellene és hogyan tudod megkülönböztetni az olajos seborrheás bőrtől.

Sokszor halljuk a bőrgyógyászok, vagy épp a kozmetikusok, sminkesek szájából a következő szavakat: „használj vízbázisút, használj zsírbázisút”. No, de miről is van szó ilyenkor? Mit jelent a két kifejezés, és mégis mi a különbség, hasonlóság a hatásmechanizmusukat, eredményességüket tekintve?

Sokunkban motoszkáló tévhit az, hogy hosszútávon csak az exkluzív technológiákkal, modern laboratóriumi körülmények között készült molekulavívmányok jelenthetnek megoldást például a ráncosodás feltartóztatásában. A reklámok hatására hajlamosak vagyunk a fényesre és simára retusált tesztalanyok helyébe képzelni magunkat és elhinni, hogy a csodaszerek léteznek!

 

Természetesen minden kismama és kispapa a legjobbat szeretné nyújtani újszülött gyermekének, azonban a legifjabb családtag várva várt megérkezésével igencsak felbolydul az életetek. Végül is, a gyermeketeken kívül most egy család is születik és az első hónapokban bizony a kisbabátok lesz benne a karmester. Szerencsére van néhány tanácsunk azt illetően, hogyan éljétek túl az első félévet úgy, hogy ne veszítsétek el önmagatokat. 

Olyan témákról lesz szó, mint a rutin kialakítása, az éjszakai ébredések, szoptatás, az "elég jó anyaság", hasfájós baba, babamasszázs, mozgásfejlődés, babafürdető, ekcéma.

Nőként természetes, hogy a tükörbe belenézve azt szeretnénk, ha az évek-évtizedek múlásával is friss, fiatalos önmagunk nézne vissza ránk a tükörből. Kívánságunk teljesen természetes, hiszen az egészséges, üde arcbőr években mérhető különbséget eredményez, ami nemcsak az önbizalmunknak, hanem a nőiségünk megélésének és megítélésének is hihetetlenül jót tesz. Éppen ezért a nagy kérdés már csak az, hogy hogyan tudjuk megakadályozni a korai bőröregedést és lelassítani a ráncok kialakulását? Ebben a cikkben erre a kérdésre fogunk választ adni.

A bőrünk az elsődleges védelmi vonalunk, ami sajnos fokozottan ki van téve a megpróbáltatásoknak: az időjárás és a hőmérséklet gyorsan váltakozó elemeinek, a betegségeknek és más sérüléseknek. Emellett természetesen meglátszik rajta az is, hogy mit eszünk, mivel tápláljuk és az, hogy mennyit alszunk, így megérdemli a szerető gondoskodást. Minden egyes nap.

A melegebb idő és a több fény élénkít és kiegyensúlyozottabbá tesz. Használd ki a tavaszt egy testi-lelki megújulásra. Okos döntés ilyenkor újragondolni szépségápolási rutinunkat is, hogy elkerüld a bőrproblémákat és az idő előtti öregedést.

Bár tonik nélkül szinte elképzelhetetlen a mindennapi bőrápolás, mára jelentősen átalakult a tonikok szerepe. Olyan új fogalmak jelentek meg a szépségápolásban, mint a permet, a mist és a tonik esszencia, de sajnos nem mindenki tudja, hogy mi a különbség közöttük. Emellett a tonikhasználat kapcsán sem lehet eleget hangsúlyozni a bőrtípusnak megfelelő választást, ezért most a tonikok izgalmas világában segítünk eligazodni neked.

Nem mindig erény a gyorsaság és az első ránézésre olcsónak tűnő árak. Mert nem biztos, hogy a szinte fillérekért kapható napvédő krém teljesen a te igényeidnek megfelelően lett kialakítva, vagy a kirakatban még ellenállhatatlannak tűnő ruha tökéletesen rád lett szabva. Úgyhogy itt az ideje kicsit lelassítani és jobban átgondolni, hogyan tudunk úgy vásárolni, hogy az nekünk és a bolygónknak is jó legyen.

Hogyan függ mindez össze akár az endometriózissal is? A hormonok úgy működnek a szervezetünkben, mint a testünk üzenetküldő szolgálatai. Minden változást jeleznek szervezetünkben, akár a bőrünkön is.

 

A kezünk az, ami egész nap ki van téve az időjárás viszontagságainak, a kinti-benti hőmérséklet-ingadozásnak, a káros anyagoknak, súrlódásnak stb. és sajnos ma már nemcsak felnőtteknél, hanem egészen kisgyermekeknél is előfordul hogy húzódik, viszket vagy akár repedezik a bőr a kézfejen és az ujjak között.

Az ekcéma azon bőrbetegségek egyike, amelyik kortól függetlenül felütheti a fejét kicsiken és nagyokon egyaránt. Sajnos jól látható nyomot hagy a bőrön, tünetei kellemetlenek és az ekcéma nem ritkán más betegségek kísérő jelensége lehet. Ebben a cikkben annak járunk utána, hogyan ismerheted fel időben ezt a bőrállapotot és milyen módszerekkel tarthatod kordában a tüneteket.

A blog végén pedig konkrét termékeket is ajánlunk, ha szeretnéd próbára tenni a gyógynövényes ekcéma krémek erejét, melyek csalánkiütés esetén ugyanúgy hatékonyak lehetnek.

Sokunk számára fontos, hogy ne csak a bőrünket legjobban tápláló natúrkozmetikumokkal kényeztessük testünk elsődleges védelmi vonalát, de még a környezetünknek is a lehető legkisebb kárt okozzunk a napi szépségápolási rutinunkkal. Éppen ezért, ha te is úgy érzed, hogy itt az ideje egy kicsit SLOW-ra váltani, akkor érdemes lenne a szérumot is beépítened a bőrápolási rutinodba.

Időnként mindannyiunkkal megesik, hogy nehezebben mászunk ki az ébresztő után a pihepuha, kényelmes ágyból, mint máskor. Általában ezek azok a reggelek, amikor leöntjük magunkat kávéval, odaégetjük a reggeli pirítóst, vagy egyszerűen nem találjuk meg a gyerkőc kedvenc játékát, így a nyugodtnak induló reggel kicsit nagyobb felfordulásba torkollik. Ilyen esetekben viszont jól jön néhány életmentő szépségtipp, amiknek köszönhetően a megjelenéseden nem fog látszódni a sietős kapkodás.

Időnként mindannyiunk életébe kellenek olyan pillanatok, amik egy kis megállásra késztetnek és elgondolkodtatnak. Többek között arról, hogy tényleg jó-e nekünk az az irány, amit követünk. Elégedettek, boldogok vagyunk? Mert látszólag ugyan nincs probléma, de valamiért mégsem érezzük teljesnek magunkat és érthetetlen hiányérzet gyötör minket. Emellett persze ott vannak még azok a dolgok is, amik könnyebbé teszik az életünket és segítenek valóra váltani az álmainkat. Most az utóbbiakból hoztunk egy csokorra valót.

Kétség sem férhet hozzá, hogy az időjárás és az évszakok váltakozása nagy mértékben megviseli a bőrünket. Természetesen a nyári napsütésre mindannyiunknak szüksége van, de fő a mértékletesség, hiszen a leégést és a bőr öregedését kockáztatjuk vele. Ezzel szemben az őszi-téli hűvös idő beköszöntével már inkább a száraz bőr miatt aggódhatunk. Persze egy kis odafigyeléssel és a bőrtípusodnak, valamint az évszaknak megfelelő bőrápolással az aggodalmaknak könnyedén búcsút inthetünk.

A felemásra sikerült tavasz után végre itt a nyár: a szabadság, a természetjárás, a kerti partik és a ráérős figyelem, valamint a rozéfröccstől hűs esték időszaka. A szekrény legmélyéről végre előkerülnek a lenge nyári ruhák, a szalmakalapok és napszemüvegek is, amik a tavalyi nyár óta bevetésre készen várakoztak a polcok eldugott részein. Azonban hiába váltunk könnyedebb fokozatra, nem feledkezhetünk meg arról, hogy a rengeteg napsütés, a forróság, a légkondi, a napozás és a strandolás milyen hatással lesz a bőrünkre.

Az idei anyák napja az első olyan ünnep, amikor nemcsak azok, akik távol élnek, hanem azok sem tudják megölelni szeretett édesanyjukat, akik pár utcányira laknak. Szívszorító érzés ez mindannyiunknak. :(  Azon gondolkodtunk, vajon hogy tehetnénk ezt az ünnepet mégis személyessé és meghitté a jelen körülmények között és hogyan tudnánk ebben mi segíteni Neked.

Akár kezdő, akár gyakorlott édesanya vagy, benned is biztosan mindent felülír az az ellenállhatatlan, szeretetteljes késztetés, hogy a lehető legjobban gondoskodj a kisbabádról. Az anyai gondoskodásba azonban nemcsak a kicsi táplálása, öltöztetése és pelenkázása tartozik bele, hanem a fürdetés is, amire érdemes külön figyelmet fordítani. A bababőr ugyanis nagyon érzékeny, ezért nemcsak az nem mindegy, hogy milyen gyakran fürdeted meg a legkisebbet, de az sem, hogy milyen hőmérsékletű vízben lubickol a kicsi és mivel próbálod megtisztítani a kosztól. Vagy a koszmótól.

Természetesen nemcsak mi, egyszerű halandók küszködünk a reggeli felkelés viszontagságaival, hanem híres és sikeres embertársaink is. Éppen ezért összegyűjtöttük, hogy mivel kezdi a napját például Jennifer Aniston vagy Barack Obama, hogy te is ihletet tudj meríteni a reggeli szokásaikból!

Te is alkalmazol arclemosási rutint? Nagyon jól teszed! Azonban biztosan hallottál már arról, hogy nem mindegy milyen anyagokkal, hányszor, milyen rendszerességgel végzed el ezt a pár perces szokást. Ha kihasználod az arclemosásban rejlő lehetőségeket, rengeteg előnyre számíthatsz a krémezés, sminkelés, vagy épp a ráncok kialakulásának megelőzése során.

"Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen." (Einstein)

Köszönjük, hogy 2020-ban is együtt segíthettünk. Jó látni, hogy ilyen sokan értékeljük az ápolók erőn felüli munkáját. A szavazatotok alapján a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház kapta a Nagora ajándékcsomagot. Megmutatjuk nektek is.

Biztos te is hallottad Zente csodálatos történetét, hogy együtt, az ország pár nap alatt összegyűjtötte az SMA 1-es betegségben szenvedő Zente baba kezeléséhez szükséges 700 millió Ft-ot. Ám sokan vannak még rajta gyerekek, akiknek segíthetünk.

Azt már sok helyről hallhattad, hogy az újszülöttek és kisgyerekek bőre különleges támogatást igényel. Azt talán kevesebben tudják, hogy attól, hogy valamire ráírják, hogy natúr, bio, vagy épp babakozmetikum, még nem feltétlenül fedi a teljes igazságot. A kínálatunkban a lehető legmagasabb szintű transzparenciára törekszünk a leírásokban. Így mindig biztos lehetsz abban, hogy pontosan mit is vásárolsz, pontosan milyen összetevők alkotják a készítményeket.

Ez most egy nagyon személyes blog lett, a mi családunk története. Azért szeretném megosztani veletek, hogy lássátok, meg lehet szabadulni az ekcémától. Adjon ez az írás erőt, kitartást és infót mindenkinek, aki ezzel a tünettel küzd.

Bár gyakran kényeztetjük magunkat egy forró fürdővel, vagy egy hűsítő zuhannyal, a víz nem minden esetben tesz jót a bőrünknek. Éppen ezért érdemes kicsit odafigyelni arra, hogy mivel előzhetjük meg a csapvíz bőrszárító hatását, hogy arcbőrünk még évtizedek múlva is egészséges és puha legyen.

 

Az egészséges és üde arcbőr az egyik legszebb ékességünk, amire nemcsak ránézni, hanem hozzáérni is jó. Biztos neked is jól esik, amikor a gyermeked a kezei közé fogja az arcodat, vagy ha a párod szeretettel simít végig a karodon. Ráadásul a bőrünk testünk elsődleges védelmi vonala a káros külső hatásokkal szemben, éppen ezért illeti meg a neki kijáró szeretet és gondoskodás. De nem mindegy, hogy milyen kozmetikumokkal próbáljuk óvni saját és családunk bőrének egészségét, szépségét, hogy az évtizedeken át egészséges fényében tündökölhessen.

 

Édes, jellegzetes illatáról és csodaszép, a rózsaszín szinte minden árnyalatában játszó, hatalmas virágairól te is könnyedén felismered a damaszkuszi rózsát. Azonban nemcsak a meseszép látvány az, ami elkápráztat...

 

Családalapítás előtt állva, már a baba tervezésekor számtalan dolgot kell figyelembe venni a kicsi egészsége érdekében. Többek között arra is érdemes odafigyelni, hogy milyen kozmetikumokkal gondoskodunk bőrünk szépségéről és egészségéről a fogantatástól kezdve, egészen a szoptatásig bezárólag.

 

Rengeteget hallottunk már arról, hogy az alumínium rossz hatással van az emberi szervezetre. Erre a káros hatásra már viszonylag korán, az 1970-es években fény derült. Ennek hatására betiltották a főzéshez használt alumínium eszközöket. De mi a helyzet a kozmetikumokkal?

 

A káros kozmetikai anyagokról szóló blogcikk sorozatunk kapcsán egy újabb összetevő csoportot járunk most körül: az agresszív tisztító szulfátok kerültek most terítékre, melyek legismertebb és leggyakrabban használt tagja az SLS, vagyis a sodium-lauryl-sulfate. Megnézzük, milyen néven fedezheted fel ezeket az allergéneket, irritációt okozó összetevőket a termékek címkéjén, illetve, hogy miért javasolt messziről elkerülni. Az is kiderül, hogy milyen egyéb tisztító tenzidek jelenthetnek megoldást a károsabbak helyettesítésére, hiszen akadnak teljesen veszélytelen összetevők is, amiket a natúrkozmetikumokban is megtalálsz.

 

A natúrkozmetikumok a gyógynövényekben rejlő természetes kincsekkel gondoskodnak arról, hogy bőröd egy álmos vasárnap reggel és a hétközepi hajsza alatt is csodaszép legyen. Úgy gondoltuk, hogy itt az ideje kicsit jobban megismerni a gyógynövényeinket, amelyek együttes hatása látványos, mégis kíméletes eredményeket ígér elsődleges védelmi vonalad, azaz a bőröd ápolásában. Gyógynövényes szépségkalauzunk következik.

 

Ahogy azt mind tudjuk, a pubertás érzelmileg nagyon zavaros időszak. Ez nem csoda, mert a hormonális folyamatoktól úgy érezheti magát az ember, mintha folyamatos érzelmi hullámvasúton száguldozna. Ám a hormonháztartás változásai nemcsak a hangulaton érződnek, hanem a testünkön is változásokat idéznek elő, akár akné formájában is.

 

Amennyiben normál bőröd van, először is: gratulálok, hiszen nagyon sokunk nem mondhatja el magáról, hogy problémamentes az arcbőre. Másodszor pedig arra szeretnélek kérni, hogy ne hanyagold el a bőrödet amiatt, mert jelenleg éppen jó állapotban van. Tiszta arcbőr esetén is érdemes proaktívan tenni azért, hogy ezt a szerencsés állapotot megőrizzük és bőröd szépsége, illetve egészsége hosszú-hosszú évtizedekig biztosítva legyen.

 

Mit tennél szívesebben a vacsoraasztalra: a nagymama kertjében frissen szedett paradicsomból főzött mártást, frissen gyúrt házi tésztával vagy konzerv, félkész terméket?

Hisszük, hogy fűben fában az orvosság, a nagorát is ezen népi mondás mentén alkottuk és fejlesztjük tovább. Hisszük, hogy a természetnek mindenre van megoldása, de a tudás csak a természet felé forduló és abban elmélyülő ember számára tárul fel.

Ha visszagondolok a gyerekkori karácsonyaimra, 1-2 kivételtől eltekintve, nehezen tudom felidézni hogy milyen ajándékokat is kaptam. Sokkal élesebben maradtak meg a fények, illatok és leginkább a melegség, a boldogság és az izgalom, ami átjárt.

Álljunk meg egy pillanatra, vessünk számot önmagunkkal, gondoljuk végig az elmúlt év történéseit. Erősítsük meg magunkat abban amit jól cselekedtünk, tanuljunk abból amit rosszul, majd engedjük el, hogy ne húzzon vissza a továbbiakban. Ez egy nagyon fontos lépés ahhoz, hogy az új évben, a belső hangunkat követve, meg tudjuk haladni korábbi önmagunkat, fejlődjünk, és közelebb kerüljünk céljainkhoz.

“Remélem, hogy sokat fogsz hibázni az új évben. Mert ha hibázol, akkor új dolgokat próbálsz ki, új dolgokat tanulsz, feszegeted a határaidat, élsz, változol és változtatod a világot is magad körül. Olyan dolgokat teszel, amit korábban nem és ami még fontosabb, teszel valamit!”

(Neil Gaiman)

Ahogy ígértük, megosztjuk veletek a közösen összegyűjtött adomány sorsát. Ismerjétek meg a nehéz sorsú családok megsegítésére létrejött „RÉS” Alapítvány Családok Átmeneti Otthonát.

♫ Egy személyes gondolatot szeretnénk megosztani veletek a TÁNC VILÁGNAPJA alkalmából.

 

Gréta és én már akkor barátnők voltunk, mielőtt megálmodtuk volna a Nagora-t és már akkor sok minden közös volt bennünk. Többek közt a tánc és a mozgás szeretete. Szenvedélyesen szeretünk táncolni és ezt szeretnénk átadni a lányainknak is.

 

Az enyém már 10 éves, de emlékszem, sokan kérdezték tőlem, nem túlzás-e hogy a lányomat 4 éves kora óta hordom táncolni, nem fárad-e el túlságosan, hogy van erre időm és egyébként is milyen drága és ha nem készül profi táncosnak akkor mi értelme stb. Ilyenkor mindig meglepődöm, mert én ezeket a problémákat sohasem látom.

 

 

 

 

Melyik anyuka ne tenne meg mindent legféltetebb kincséért, babája egészségéért? Így voltam ezzel én is, így már első gyermekem, Blanka 2 hónapos korában utánajártam, hogy egy átlagos nap során milyen hatások érik a bőrét a tisztálkodó és bőrápolási szereken keresztül. Nekem sokat segített, megosztom veletek is, remélem hasznosnak találjátok. :) 

A baba bőre úgy tökéletes, ahogy van. Ideális esetben nem kellene kenegetni, olajozni, krémezni… DE! A XXI. században nem tudjuk kikerülni a környezeti ártalmak legnagyobb részét és ez sajnos a babákra is igaz.

A kőolajszármazék (ásványi olaj, folyékony petrolátum) egy színtelen, szagtalan vegyületkeverék, amit kőolajból nyernek, a benzinkészítés melléktermékeként. Mivel nagy mennyiségben és viszonylag olcsón elérhető, sajnos a szépségipar régóta helyettesíti kőolajszármazékokkal az értékes, de drága növényi olajokat a kozmetikumokban, sőt a babatermékekben is.

Az élelmiszerekben lévő szintetikus színezékek bizonyítottan viselkedési zavarokat okozhatnak gyermekeinknél. Vajon mit okozhatnak a kozmetikumainkban lévő színezékek, melyek a bőrünkön keresztül még könnyebben és gyorsabban felszívódnak, mint a belekből? Utánajártunk.

A legelterjedtebb kémiai fényvédők tényleg beavatkoznak a hormonrendszer működésébe, kipusztítják a vizek élővilágát, okozhatnak allergiát vagy akár sejtkárosodást?

Utánajártunk. ..és annak is, hogy mire figyelj ha el akarod kerülni.

Te is hajlamos vagy arra, hogy időnként bal lábbal kelj ki az ágyból? Akkor számodra is hasznos lehet az a néhány reggeli rutin, amelyek segítségével még akkor sem fog az arcodra fagyni a mosoly, ha esetleg a nagy rohanásban lekésnéd a buszod. Építsd be őket a mindennapjaidba és élvezd úgy a reggeleket, ahogy még sosem tetted.

Odafigyelsz az étrendedre, az életmódodra, a kozmetikumaidra. Tiszta étrend, tiszta élet, de vajon az otthonod is természetesen tiszta? A háztartásodban használt tisztítószerek éppúgy hatással lehetnek az egészségedre, a családod egészségére, mint a mindennapi gyorskaja vagy a károsanyagok a kozmetikumaidban.

A vegyszermentes, egészség- és környezetbarát háztartás fenntartása egyszerűbb, mint hinnéd. Az igazi jó hírem pedig az, hogy ráadásul sokkal olcsóbb is, mint a modern tisztítószerek, így végső soron a pénztárcádat is kíméli.

Kozmetikai csomagolóanyagok veszélyei

Gondolkodtál már azon, hogy miért fontos az élelmiszerek/ kozmetikumok csomagolóanyaga, technológiája? Tudtad, hogy a 2017-ben forgalomban lévő csomagolóanyagok közt is van egészségre veszélyes, sőt mérgező? Ebben szeretnénk neked segítséget nyújtani röviden, érthetően.

Tavalyi bükkszentkereszti gyógynövényes tanulmányainkat tovább mélyítendő idén a Pannonhalmi levendulás- és gyógynövénykertet látogattuk meg, ahol 3 tartalmas napot töltöttünk.

 Sok élménnyel és tervvel gazdagodva tértünk haza, és újonnan szerzett tudásunkat már a vegyes és zsíros bőrre készülő termékeink bevezetésénél is hasznosítjuk.

Ma már szinte népbetegségnek számítanak a hormonháztartás egyensúlyának megbomlásával összefüggő női megbetegedések. Összeszedtük melyek azok a veszélyes anyagok, melyek beavatkoznak a hormonrendszer működésébe, mert ösztrogénszerűen viselkednek.

Egy kellemes illat valósággal elbűvölhet – ráadásul bizonyos esetekben terápiás hatása is lehet. A szaglás, az orrunkon keresztül az agyba érkező tudatosuló és tudatalatti információk az emberiség fennmaradásának, fejlődésének, haladásának záloga.

A parabénekkel kapcsolatos feltételezések lassan egy évtizede robbantak be a köztudatba – és ezek a leginkább tartósítószerként használt adalékanyagok azóta is megosztják a kutatókat, és a nemzetközi szervezeteket egyaránt. Nem meglepő tehát, ha sokszor te is úgy érzed, fogalmad sincs, kinek és miben kellene hinni, kire kellene hallgatni, és melyik káros anyagtól kellene félned.

Miért különlegesek a nagora natúrkozmetikumok összetevői? Mit miért használunk, milyen bőrtípusra ajánljuk?

A bababőr önmagában is különleges figyelmet, törődést igényel, ugyanis vékony, áteresztő és sérülékeny. Sajnos emiatt ekcémára is hajlamosabb. Honnan ismered fel? Hogyan kezeld természetesen? Segítünk!

Elfogyott a kedvenc nagoras krémed és nem akarod kidobni a formás kis üvegeket, viszont ötleted sincs mihez kezdj velük? Segítünk!

Valóban lehet káros egy bőrápoló kozmetikum? Cikkünkben az összetevők egészségünkre gyakorolt hatását vizsgáltuk. Tiszta vizet öntünk a pohárba, hogy megválaszolhassuk az egyre időszerűbb kérdést:

Szokásos biohiszti vagy indokolt az óvatosság?

Magyar termelők, kézművesek

Te ismered a pékedet? A zöldségest akinél vásárolsz? Mi már egy ideje gyűjtjük a megbízható termelőket és kézműveseket. Most közülük szeretnénk hármat bemutatni, akiket személyesen is ismerünk és akikben megbízunk.

Az vagy, amit magadra kensz.

Akár ételről, akár kozmetikumról van szó, összetevői felszívódnak és bejutnak a szervezetedbe, reakcióba lépnek a testeddel, ezért nem árt tisztában lenni mire számíthatsz az egyes fogalmak hallatán.

"A bőr természeténél fogva képes gondoskodni magáról. Ápolásra csak akkor szorul, ha működésében zavar keletkezik. Ezért mindössze annyi a feladatunk, hogy támogassuk a bőr munkáját. Minden egyébről gondoskodik a természet." Gabriela Nedoma

A napfény éltető erő, az élet egyik alapvető feltétele, nélkülözhetetlen a jó kedélyállapothoz, a D3 vitamin szintéziséhez, a csontok megfelelő ásványi anyag tartalmának kialakulásához, segít a kisebb bőrproblémák orvoslásában és javítja a sejtek tápanyagellátását. DE! Sajnos, akár kis mennyiségben is, káros hatása is van a bőrünkre. Lássuk, mire kell figyelni.

hála challenge

Te mit hallgatsz szívesebben? 

Panaszkodást vagy hálát? :)

Fogadd el kihívásunkat és tedd szebbé a mindennapjaid!

Mentsd meg a bolygót!A WWF szakértői szerint az emberiség jövőjét az dönti el, hogy mit (nem) teszünk meg a mai nap és 2020 közötti időszakban! Hangsúlyozzák: ahhoz, hogy sikerüljön elérni a célt, fontos, hogy saját szintjén minél több ember hozzájáruljon.

Só nélkül nincs élet. A só testünk szerves része, vérünk és könnyeink egyaránt 1 százalékos sóoldatok, de a só megtalálható a magzatvízben is.

Jelenleg Magyarországon évente több, mint 2 milliárd tonna lakossági hulladék termelődik és a becslések szerint 2050-re ez a szám 3,4 milliárd tonnára nő. Ami viszont még megdöbbentőbb, hogy csak a hulladék kb. 10%-át gyűjtjük szelektíven és ennek is csak egy része hasznosítható újra.

 

A kezdetektől fontos, hogy minimalizáljuk ökológiai lábnyomunkat és egy élhető bolygót hagyjunk az unokáinknak.

Cseréld a panaszkodást hálára! Megcsináltuk! Több, mint 1300 nő osztotta meg velünk, hogy miért hálás nap, mint nap. 

A nyár már a küszöbünkön kopogtat, itt az ideje tehát felkészülni a megfelelő, és nem mellesleg egészséges fényvédelemre. De melyik típusú krém milyen hatással is van a bőrödre? Mennyire számít, mit is kensz magadra– vagy éppen a gyermekedre?

Szappan vagy tusfürdő?

Tényleg szárít a szappan? Szappan ekcémás bőrre?

Tévhitek és amiket nem tudtál a kézműves szappanokról.

Tippek a „zöldséghez” – azaz hogyan tehetünk a Földünkért – minden apró tett számít ám!

Az ötleteket összegyűjtötte: Bálint Icus -  a Nagora által a facebook-on indult 21 nap a bolygóért (#21napabolygoert) kihívás hozzászólásai alapján.

Fogadjátok sok szeretettel!

Lehet hatékony egy natúr dezodor? Utánajártunk … Tévhitek és amiket nem tudtál a dezodorodról.

Bár a napsugárzás káros hatásaival ma már mindenki tisztában van, ne feledjük el, hogy a napfény éltető erő: nélkülözhetetlen a D-vitamin szintéziséhez, a jó kedélyállapothoz, a csontok megfelelő fejlődéséhez, javítja a sejtek tápanyagellátását és segít a kisebb bőrproblémák orvoslásában. Természetesen ahhoz, hogy a napsütés egészséges hatásait biztonsággal élvezhessük, fontos, hogy tudatosan napozzunk és figyelemmel legyünk az UV sugárzás káros hatásaira is. Emellett érdemes már tavasszal felkészíteni a bőrünket a nyárra, hogy a napsugárzás öröm legyen és ne kellemetlenség. Nézzük hogyan...

Nagyon sok kérdést kapunk szülőktől / leendő szülőktől / nagyszülőktől vásárokon vagy üzenetben arról, hogy hogyan védjétek nyáron a kicsik és nagyobbak bőrét, milyen naptej használható, illetve hogy mit lehet és mit nem, mikor, meddig stb. Úgyhogy összeszedtük nektek.

 

A társadami felelősségvállalás jegyében minden karácsonykor egy jó ügyet támogatunk. Idén minden egyes Nagora karácsonyi csomag megvásárlásával 500 Ft-tal támogattátok a
Gyermekétkeztetési Alapítvány-t, így segítve az éhező gyermekeket.

Hagyományunkhoz híven tavaly decemberben is felajánlottuk a bevételünk egy részét jótékony célra, mégpedig az általatok kiválasztott állatmenhely számára. Így nemcsak a bőrötökre és a Földünkre vigyáztatok, hanem több kisállaton is segítettetek.

A Nagora karácsonyi szokásához híven ezévben is felajánlottuk a termékekből befolyt összeg egy részét jótékony célra. Egy barátunknak köszönhetően találtunk egy beregszászi családot, nekik szeretnénk boldoggá tenni az ünnepüket.

    Mi az amit sokan elrontanak az őszi bőrápolásban? 7+1 tipp, hogy ősszel is üde, egészséges legyen a bőröd.

    Sokszor keressük az utat, amivel rálelhetünk az egészséges és boldog élet titkára, hiszen önmagunk és a családunk érdekében még hosszú-hosszú ideig kell vigyáznunk magunkra. A legtöbbször azonban annyira drasztikus változással kezdünk neki az egészségesebb életmódnak, hogy egy idő után könnyebb lesz visszatérnünk a rossz szokásokhoz. Pedig sokszor csupán apróságokra van szükségünk ahhoz, hogy hosszútávon is megőrizzük testünk és lelkünk egészségét.

    Szia! Kávai Viki vagyok, elsősorban olyan rendezvényeken fogsz velem találkozni, ahol a Nagora termékek megjelennek. Szeretek az emberekkel találkozni, beszélgetni és megismerni, hogy kinek milyen útja vezetett hozzánk, mi volt vagy mi lesz az ő Nagora története.

    Mondhatnánk, hogy az én történetem egy véletlennek volt köszönhető, de tudjuk, hogy véletlenek nem léteznek. Főleg nem ennyi egymás után, ami velem megtörtént.